Jak wykończyć ściany i posadzkę w kuchni

Jak wykończyć ściany i posadzkę w kuchni?

Zdecydowanie najczęściej wybieramy zarówno na ściany jak i na posadzki płytki ceramiczne. W kuchni bardzo chętnie układa się na posadzkach płytki ceramiczne, gdyż są łatwe do utrzymania w czystości.

Kluczowe informacje

Płytki kuchenne przeznaczone na podłogi dostępne są w dużym wyborze. Do wyboru mamy między innymi odporny na ścieranie gres porcelanowy. Mają one gładką powierzchnię i są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Gresowa posadzka nie musi mieć chłodnego wyglądu. To zasługa tego, że producenci proponują kolekcje imitujące naturalne deski lub kamień. Zaletą płytek gresowych jest także to, że można stosować je przy ogrzewaniu podłogowym. W nowoczesnych kuchniach, które bardzo często połączone są z jadalnią bardzo dobrze prezentują się płytki gresowe wielkoformatowe. Do układania takich płytek należy jednak wybrać fachowca, który ma duże doświadczenie.

Materiałem najczęściej wybieranym na ściany jest klasyczna glazura. Jest ona łatwa do utrzymania w czystości, odporna na działanie wysokiej temperatury i środków chemicznych.

Podobne wpisy