Jakie lampy sufitowe wybrać do małej łazienki?

W małej łazience, podobnie jak i w większym pomieszczeniu o takim charakterze, nie należy ograniczać się do oświetlenia sufitowego. Ponieważ jednak dysponujemy w niej niewielką przestrzenią, to właśnie wybór odpowiedniej lampy umieszczanej na suficie może mieć kluczowe znaczenie.

Oświetlenie w małej łazience – najważniejsze zasady

Nietrudno się domyślić, że mała łazienka nie jest miejscem, w którym powinny królować żyrandole o imponujących rozmiarach oraz kinkiety skupiające na sobie wzrok ze względu na obecność licznych zdobień. Znacznie lepszą opcją jest postawianie na lampy nowoczesne – zapewniające tak samo dobre światło, a jednocześnie zwracające na siebie uwagę ze względu na kompaktowość.

Podwieszane oświetlenie sufitowe – idealne na niewielkiej powierzchni

Alternatywą dla klasycznych lamp pozostają plafony, modne są jednak również oprawy w podwieszanym suficie. Bez względu na to, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy, pamiętajmy o tym, że nie możemy wymagać od niego jedynie równomiernego, rozproszonego światła. Dobrym rozwiązaniem jest także zapewnienie dla niego osobnego włącznika, oddzielnego od tego, którym uruchamia się światło tuz przy lustrze. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale i bardziej oszczędne.

Blog / przez

Post Author: admin