Leżak i poduszki

Leżaki ogrodowe to meble wyjątkowo wygodne. Wiele osób narzeka jednak na ich trwałość. W rzeczywistości jest to wina zupełnego nieporozumienia, które bardzo łatwo jest naprawić. O co konkretnie tutaj chodzi?

Nieodpowiednie leżaki

Często jako leżaki ogrodowe wykorzystuje się meble, które nie są leżakami ogrodowymi. Najczęściej są to meble plażowe, które należy zabrać na gorący piasek i trzymać z daleka od trawy czy wody. Takie meble są faktycznie bardzo delikatne i chociaż mogą być wygodne, zupełnie nie nadają się do dłuższego wykorzystywania w ogrodzie.

W ogrodzie należy wykorzystywać leżaki ogrodowe, które zostały wyprodukowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w ogrodzie. Są one w mniejszym lub większym stopniu odporne na korozję biologiczną, ale zawsze jakaś ochrona istnieje. Mogą, przynajmniej na chwile, pojawiać się na trawie, a odrobina wilgoci ich nie zabije. Jeśli chcemy, by taka konstrukcja była miękka, musimy zastosować dodatkowe, zdejmowane poduszki, które będziemy mogli chować przed deszczem w domu.

Blog / przez

Post Author: admin