Najciekawsze przykłady płytek do kuchni

Najciekawsze przykłady płytek do kuchni

Gdy już zdecydujemy, że w naszej kuchni znajduje się miejsce dla płytek, konieczne stanie się udzielenie odpowiedzi na pytanie o to, który ich rodzaj będzie najciekawszy. Okazuje się, że mamy w czym wybierać.

Jeśli lubimy delikatne i kruche płytki kuchenne, z pewnością do gustu przypadnie nam glazura. Ze względu na swoją delikatność płytki te są stosowane przede wszystkim na ścianach, a ponieważ ich powierzchnia jest pokryta szkliwem, czyszczenie glazury przeważnie nie jest zbyt skomplikowane. Nie są to płytki wyjątkowo wytrzymałe, wykazują się jednak dużą odpornością na działanie środków chemicznych.

Jeszcze innym rozwiązaniem są płytki wykonane z glinki, w których można spotkać domieszkę kwarcu, kaolinu albo skalenia. Są prasowane na sucho i znane jako gres porcelanowy. To idealne rozwiązanie sprawdzające się nie tylko w odniesieniu do ścian, ale również podłogi. Niestety, choć ich uszkodzenie nie jest prostym zadaniem, należy przywiązywać dużą wagę do ich regularnego czyszczenia, gres jest bowiem podatny na zaplamienia.

 

Blog / przez

Post Author: admin