Rodzaje płytek łazienkowych

Rodzaje płytek łazienkowych

W sprzedaży dostępne są różne płytki do łazienki. Zanim więc udamy się do sklepu po ich zakup, warto dowiedzieć się co mamy do wyboru.

Wielkość płytek

Płytki, które dzisiaj są sprzedawane znacznie różnią się między sobą, jeśli chodzi o ich wielkość. Ciekawą propozycją są mało kostki, które porównać można do mozaiki. Większość osób stawia oczywiście na płytki w standardowym rozmiarze i prostokątnym kształcie. Godne uwagi są płytki wielkoformatowe, które gwarantują naprawdę spektakularny efekt.

Materiał

Największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne. W zależności od tego, jak były one wypalane wyróżniamy:

  • gres;
  • cotto;
  • terakotę;
  • glazurę.

Te ostatnie to płytki, które idealnie sprawdzają się w przypadku ścian. Z kolei terakotę najlepiej układać na podłodze. Cotto to płytki, które poleca się wszystkim chcącym uzyskać rustykalny efekt. Wnoszą one do wnętrza wiele ciepła. Są niezastąpione, jeśli w łazience chcemy mieć ogrzewanie podłogowe.

Wybierając płytki, nie można zapominać, że dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Stawiając na określony kolor, warto pamiętać, że w małych łazienkach lepsze będą płytki jasne. W dużych nie musimy się tak ograniczać.

Podobne wpisy