Ważne parametry płytek salonowych

Ważne parametry płytek salonowych

Wybierając płytki ceramiczne przeważnie zastanawiamy się nad tym, czy wybrać modny ostatnio gres, czy ponadczasową terakotę. Decyzja o rodzaju materiału, z jakiego są one wykonane, jest ważna. Nie jest jednak jedyną, jaką możemy podjąć.

Nie bez znaczenia jest i to, jakie parametry posiadają płytki. Czasem można usłyszeć, że ich analiza jest ważna przede wszystkim wtedy, gdy szukamy płytek do łazienki i kuchni. Nie oznacza to jednak, że pewne parametry nie mają znaczenia także w odniesieniu do płytek salonowych.

Tak jest, między innymi, w przypadku ich ścieralności. Klasa ścierności ma znaczenie dla każdego pomieszczenia bez wyjątku. To właśnie na jej podstawie nie tylko najszybciej, ale i najbardziej trafnie określimy, na ile trwałe są kafelki, z którymi mamy do czynienia. Warto pamiętać zresztą o jeszcze jednym parametrze mającym duże znaczenie w odniesieniu do poziomu naszego bezpieczeństwa. Jest nim antypoślizgowość. Często mówi się o tym, że jest ona ważna w domu, w którym znajdują się dzieci i seniorzy. Z pewnością jednak i nam samym troska o bezpieczeństwo wyjdzie na zdrowie.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na mera.eu.

Blog / przez

Post Author: admin