Więcej niż drewniana podłoga

Drewniana podłoga wielu z nas kojarzy się z pięknem i bezpieczeństwem rodzinnego domu. To symbol spokoju, bliskości i ciepła. Choć jednak wywołuje ona tak pozytywne skojarzenia, przez długi czas mogło wydawać się nam, że jej popularność jest wspomnieniem czasów dawno minionych.

Myśląc o wystroju wnętrz w naszych domach mamy przecież na uwadze to, jak trudno jest utrzymać ją w dobrym stanie. Na szczęście, dziś osoby tęskniące za podłogą wykonaną z drewna, mogą cieszyć się nią ponownie. Jeśli nie chcą korzystać z klasycznych desek drewnianych, nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby postawić na płytki drewnopochodne.

Płytki tego rodzaju są tak podobne do drewna, że na pierwszy rzut oka wydają się niemal nie do odróżnienia od niego. Są jednak znacznie mniej wymagające niż klasyczna podłoga drewniana. Ich atutem jest również to, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a modele mrozoodporne można układać nie tylko w korytarzu i w salonie, ale również na tarasie. Wszystko to sprawia, że są propozycjami wyjątkowo popularnymi.

Podobne wpisy